Vypadávání vlasů? Čtyři příčiny, jedno řešení!

04.10. 2018

Vypadávání vlasů v malém rozsahu je proces, který je pro vlasy přirozený. Denně člověku vypadne běžně až 100 vlasů. Každý vypadnutý vlas se určitě počítat nedá.

Ale pokud jste zaregistrovali, že vaše vlasy padají ve větším množství než dříve, může být něco v nepořádku. Důvodů může být několik, přinášíme vám čtyři nejčastější.

Stres

Vypjaté situace jako nemoc v rodině, propuštění z práce, rozvod či zkouškové období stojí za náhlým vypadáváním vlasů asi nejčastěji. Většinou ztráta vlasů člověka nezastihne přímo v momentě největšího stresu, ale až měsíc až dva po něm. Pokud tedy víte, že podobnou situací procházíte, připravte se již předem a dopřejte svým vlasům regeneraci či potřebné látky.

 

Nedostatek výživových látek

Vlasy jsou na nedostatek živin obzvlášť citlivé, proto se na nich stres, nevhodné stravovací návyky či diety podepisují velmi rychle. A jaké látky jsou pro vlasy tedy klíčové? Jsou to především biotin, zinek, křemík, síra a aminokyseliny. Nejlepším zdrojem vitaminů a živin, které potřebujete pro správný růst vlasů, je vyvážená strava. Pokud si ale nejste jisti, zda je ve vašem jídelníčku vše potřebné, případně právě držíte dietu, mohou vám pomoci i vhodné doplňky stravy.

 

Pozor na culíky

Není žádným překvapením, že i vy sami můžete svým vlasům pořádně ublížit. Nejčastěji pak pevně utahovanými culíky či násilným rozplétáváním drdolů. Dobrotu nedělá ani časté žehlení a barvení vlasů či špatně zvolená vlasová kosmetika. Kvůli nim dochází k poškození vlasových folikulů, které způsobuje nadměrný úbytek vlasů.

 

Hormonální změny

Častým důvodem, proč vlasy více vypadávají, jsou také hormonální změny. Ať už se jedná o těhotenství, pubertu, vysazení hormonální antikoncepce či menopauzu, všechna tato období přináší obrovské změny pro celé vaše tělo. Jednou z nich může být i úbytek vlasů či celková ztráta jejich kvality. Dopřejte proto v této fázi života vašim vlasům šetrnou péči, doplňte potřebné živiny a nezoufejte. Jakmile se hormony ustálí, stav vlasů se zpravidla zlepší.

 

Doplňky stravy mohou pomoci

Trápí vás přílišné vypadávání vlasů a našli jste se v některé z uvedených příčin? Pak je nejspíše potřeba doplnit potřebné látky, jež jsou důležité pro správný růst a kvalitu vlasových buněk. Ideální volbou by mohly být různé doplňky stravy, jejichž složení je upraveno právě pro redukci nadměrného vypadávání vlasů. Správný přípravek by měl obsahovat především biotin, křemík, síru a také vysoké dávky aminokyselin, vitaminů a minerálů. Všechny tyto látky jsou totiž klíčové pro stav vlasů a vlasové pokožky.

 

Doporučujeme

Přečtěte si více

Jak na ZDRAVÉ DÁSNĚ?

Stav dásní ovlivňuje naše celkové zdraví, a proto není radno přehlížet varovné příznaky zánětu dásní. Pokud není zánět léčen, může přerůst až v paradentózu, ztrátu zubů či další zdravotní komplikace. Jak zánět zubu léčit a jak mu předcházet? Zaměřte se na zubní hygienu a péči o ústní mikrobiom. To vše a mnohem více se dozvíte v našem článku. 

Celý článek

Jak se zbavit povislé a povadlé kúže? Zastavte STÁRNUTÍ PLETI!

Každá žena touží zůstat mladá a mít stále krásnou, hladkou a vypnutou pleť bez vrásek a dalších nedokonalostí. Bohužel čas je neúprosný a s tím, jak stárne naše tělo, stárne i naše pleť. Kvůli gravitaci a poklesu produkce kolagenu v těle ztrácí naše pleť svou mladistvou svěžest, je povadlá a povislá. Právě kolagen představuje klíčovou úlohu v boji se stárnutím. Chcete tento boj vyhrát? Začtěte se do našeho článku a my vám poradíme, jak na to!

Celý článek

Co jste možná (ne)věděli o ZUBNÍM KAZU

Vštěpovali vám rodiče od dětství, že si máte po každém jídle vyčistit zuby a používat mezizubní kartáček a nit? Ne každý tyto návyky dodržuje i v dospělosti, a proto zubní kaz patří mezi nejrozšířenější civilizační nemoc. Víte, proč vzniká, jak ho poznáte a jak se ho můžete zbavit? To vše a mnoho dalšího se dozvíte v našem článku.

Celý článek

Vše, co potřebujete vědět o EKZÉMU

Nějakým druhem ekzému trpí v dnešní době čím dál tím vyšší počet lidí. Zánět, který je projevem ekzému postihuje především pokožku, která se projeví výskytem svědivých, začervenalých ložisek, ze kterých se později mohou vytvořit mokvající puchýřka. Pokožka tak reaguje, protože se jedná o imunitní odpověď organizmu na nějaký podnět. Léčba je náročná a vyžaduje mnoho úsilí, ale život s ekzémy lze zvládnout, víte-li jak na to.

Celý článek

Máte dotaz?

Zavolejte nám nebo zanechte zprávu

+420 800 55 66 22

Po - Pá 7:30 - 15:30

Váš dotaz
Váš E-mail
Úspěšně odesláno