KATEGORIE

Civilizační choroby moderní doby aneb čím lidstvo trpí

Pojem civilizační choroby je označení pro zdravotní komplikace moderní doby. Nejedná se však o neduhy pouze tohoto století, naopak mnohé z nich jsou známy již po staletí. V posledních letech jsou však tyto choroby na svém vzestupu. Co přesně mezi ně patří a především jak se proti nim bránit?

Kde se vzaly?

Důvodem, proč civilizační choroby vznikají, je podle všeho uspěchaný životní styl, který je více než typický pro vyspělé moderní země. Zároveň zde na lidský organizmus negativně působí také zhoršené životní prostředí a především fakt, že stále někam spěcháme, nedokážeme relaxovat, žijeme ve stresu, vůbec se nehýbeme a naše váha roste neúměrnou rychlostí nahoru. Když k tomu všemu přidáme aktivní či pasivní kouření a vysoké dávky kofeinu, nemůžeme se divit, že náš organizmus dostává od naší civilizace i od nás samotných opravdu zabrat.

To se mě nemůže týkat

Ale ano. I Česká republika patří mezi vyspělé země a je tak jasné, že právě naše obyvatelstvo bude civilizačními chorobami zasaženo také. Česká republika má například světové prvenství ve výskytu nemocí srdce a cév či infarktu myokardu. A právě tyto problémy patří mezi nejčastější civilizační choroby. Opomenout bychom však neměli ani vysoký krevní tlak, cukrovku, poruchy příjmu potravy či deprese.

Důležitá je prevence

V moderním a civilizovaném světě je pravděpodobnost, že člověk onemocní některou z civilizačních chorob, alarmující. V boji s nimi bychom se měli soustředit na to, jak změnit náš životní styl a odolat tak lépe tlakům dnešní společnosti. Jako první bychom se měli zaměřit na náš jídelníček, který by měl být pestrý a plný ovoce a zeleniny. Zapomínat bychom neměli ani na to, že důležité je i pravidelné stravování a pitný režim. Dalším krokem je pak pravidelný pohyb na čerstvém vzduchu, díky němuž se nám pročistí hlava a my tak zapomeneme na každodenní stres.

Znáte látku B17?

Pokud chcete snahu v boji proti civilizačním problémům maximalizovat, objevte látku B17, jež je známá také jako Amygdalin či Laetril a která je zkoumána v souvislosti s léčbou řady nemocí. Ve velké míře se látka vyskytuje například v meruňkových jádrech. Naleznete ji však i například  hořkých mandlích a v mnoha dalších semenech a plodech. B17 v současné době zajímá onkology z celého světa.

 

 


Doporučujeme

Arginmax Cannaderm Clavin DaVinci Academia Dr.Weiss ElastiQ Priessnitz