Civilizační choroby moderní doby aneb čím lidstvo trpí

29.11. 2019

Pojem civilizační choroby je označení pro zdravotní komplikace moderní doby. Nejedná se však o neduhy pouze tohoto století, naopak mnohé z nich jsou známy již po staletí. V posledních letech jsou však tyto choroby na svém vzestupu. Co přesně mezi ně patří a především jak se proti nim bránit?

Kde se vzaly?

Důvodem, proč civilizační choroby vznikají, je podle všeho uspěchaný životní styl, který je více než typický pro vyspělé moderní země. Zároveň zde na lidský organizmus negativně působí také zhoršené životní prostředí a především fakt, že stále někam spěcháme, nedokážeme relaxovat, žijeme ve stresu, vůbec se nehýbeme a naše váha roste neúměrnou rychlostí nahoru. Když k tomu všemu přidáme aktivní či pasivní kouření a vysoké dávky kofeinu, nemůžeme se divit, že náš organizmus dostává od naší civilizace i od nás samotných opravdu zabrat.

To se mě nemůže týkat

Ale ano. I Česká republika patří mezi vyspělé země a je tak jasné, že právě naše obyvatelstvo bude civilizačními chorobami zasaženo také. Česká republika má například světové prvenství ve výskytu nemocí srdce a cév či infarktu myokardu. A právě tyto problémy patří mezi nejčastější civilizační choroby. Opomenout bychom však neměli ani vysoký krevní tlak, cukrovku, poruchy příjmu potravy či deprese.

Důležitá je prevence

V moderním a civilizovaném světě je pravděpodobnost, že člověk onemocní některou z civilizačních chorob, alarmující. V boji s nimi bychom se měli soustředit na to, jak změnit náš životní styl a odolat tak lépe tlakům dnešní společnosti. Jako první bychom se měli zaměřit na náš jídelníček, který by měl být pestrý a plný ovoce a zeleniny. Zapomínat bychom neměli ani na to, že důležité je i pravidelné stravování a pitný režim. Dalším krokem je pak pravidelný pohyb na čerstvém vzduchu, díky němuž se nám pročistí hlava a my tak zapomeneme na každodenní stres.

Znáte látku B17?

Pokud chcete snahu v boji proti civilizačním problémům maximalizovat, objevte látku B17, jež je známá také jako Amygdalin či Laetril a která je zkoumána v souvislosti s léčbou řady nemocí. Ve velké míře se látka vyskytuje například v meruňkových jádrech. Naleznete ji však i například  hořkých mandlích a v mnoha dalších semenech a plodech. B17 v současné době zajímá onkology z celého světa.

 

 

Přečtěte si více

Jak na ZDRAVÉ DÁSNĚ?

Stav dásní ovlivňuje naše celkové zdraví, a proto není radno přehlížet varovné příznaky zánětu dásní. Pokud není zánět léčen, může přerůst až v paradentózu, ztrátu zubů či další zdravotní komplikace. Jak zánět zubu léčit a jak mu předcházet? Zaměřte se na zubní hygienu a péči o ústní mikrobiom. To vše a mnohem více se dozvíte v našem článku. 

Celý článek

Jak se zbavit povislé a povadlé kúže? Zastavte STÁRNUTÍ PLETI!

Každá žena touží zůstat mladá a mít stále krásnou, hladkou a vypnutou pleť bez vrásek a dalších nedokonalostí. Bohužel čas je neúprosný a s tím, jak stárne naše tělo, stárne i naše pleť. Kvůli gravitaci a poklesu produkce kolagenu v těle ztrácí naše pleť svou mladistvou svěžest, je povadlá a povislá. Právě kolagen představuje klíčovou úlohu v boji se stárnutím. Chcete tento boj vyhrát? Začtěte se do našeho článku a my vám poradíme, jak na to!

Celý článek

Co jste možná (ne)věděli o ZUBNÍM KAZU

Vštěpovali vám rodiče od dětství, že si máte po každém jídle vyčistit zuby a používat mezizubní kartáček a nit? Ne každý tyto návyky dodržuje i v dospělosti, a proto zubní kaz patří mezi nejrozšířenější civilizační nemoc. Víte, proč vzniká, jak ho poznáte a jak se ho můžete zbavit? To vše a mnoho dalšího se dozvíte v našem článku.

Celý článek

Vše, co potřebujete vědět o EKZÉMU

Nějakým druhem ekzému trpí v dnešní době čím dál tím vyšší počet lidí. Zánět, který je projevem ekzému postihuje především pokožku, která se projeví výskytem svědivých, začervenalých ložisek, ze kterých se později mohou vytvořit mokvající puchýřka. Pokožka tak reaguje, protože se jedná o imunitní odpověď organizmu na nějaký podnět. Léčba je náročná a vyžaduje mnoho úsilí, ale život s ekzémy lze zvládnout, víte-li jak na to.

Celý článek

Máte dotaz?

Zavolejte nám nebo zanechte zprávu

+420 800 55 66 22

Po - Pá 7:30 - 15:30

Váš dotaz
Váš E-mail
Úspěšně odesláno