Psí sádlo? Co to vlastně je?

14.01. 2019

Tato otázka zřejmě vyvstane v mysli každého, kdo o něm kdy slyšel. Je opravdu děláno ze psů? Není to tak dávno, co by mohl apatikář odpovědět – ano, je. Milovníci pejsků a ochránců zvířat se této odpovědi však už děsit nemusí. Mast z psího sádla více než dobře nahradil včelí vosk.

Legenda vypráví, že rozšířenému užívání pravého psího sádla udělal přítrž známý švýcarský léčitel Karl Weiss. V Alpách se totiž velmi dobře dařilo kravám a ovcím. Ty hlídali pastevci společně se svými věrnými čtyřnohými pomocníky. Z tohoto důvodu nebyla mast dělaná ze psího sádla příliš oblíbená. Nemluvě o zabíjení psů a používání jejich sádla pro léčebné účely. Horal Weiss tedy přemýšlel, jak by tuto nepopulární mast nahradil. V sázce byl také zdravotní stav jeho syna, který velmi trpěl rýmou a psí sádlo pro něj mělo blahodárné účinky. Časem se Weissovi podařilo vyrobit mast ze včelího vosku a bylinných extraktů, která nakonec vytlačila pravou psí mast do pozadí.

Bylinky časem nic neztratily

Mimo zmiňovaný včelí vosk mast obsahuje také 10 extraktů účinných látek léčivých rostlin jako je světlík lékařský, měsíček lékařský, blahovičník kulatoplodý, tymián obecný, jitrocel kopinatý, černý bez, řebříček obecný, violka vonná, sléz maurský a přeslička rolní, které působí proti zahlenění. Mast se aplikuje na záda, na hruď a lze i pod nos.

 

Pokud jste stále na vážkách, zdali se v masti nevyskytuje byť malá příměs zvířecího sádla, můžete být klidní. Na vše totiž myslí zákon.

Podle něj nepatří pes mezi jateční zvířata, a tak se kterákoli osoba, jež by vyráběla masti založené na bázi psího sádla, či jen prodávala takovýto produkt, dopouští týrání zvířat. A to je v České republice trestáno odnětím svobody. Zcela logicky proto nemůže být na pultech lékáren jakýkoli produkt s touto příměsí. Bylo by to nelegální a snadno postižitelné.

 

 

Přečtěte si více

Jak zvládnout léto s menopauzou?

Návaly horka a pocení patří mezi nejčastější příznaky menopauzy. Tyto projevy však bývají obzvlášť nepříjemné v létě, kdy teploty atakují i třicet stupňů. Jak od nich najít úlevu, aby si letní měsíce užily i ženy v přechodu? Máme pro ně pár tipů.

Celý článek

Jak pečovat o chodidla v letních měsících?

O chodidla je nutné pečovat po celý rok, ale obzvláště v létě si zaslouží více pozornosti. V letních měsících totiž nohy vystavujeme v otevřených botách, na plážích a koupalištích, a proto je nutné dodržovat pár zásad, aby naše chodidla byla krásná, zdravá a voňavá.

Celý článek

Jak vyzrát na vypadávání vlasů po porodu?

I když to maminky neslyší rády, je padání vlasů po porodu zcela normální a ve větší či menší míře postihne každou novopečenou maminku. Není ale potřeba propadat panice. Chce to jen čas a pár triků a vaše vlasy budou opět husté a krásné.

Celý článek

Zbavte se otoků a křečových žil jednou provždy!

Dlouhé stání, těhotenství či sedavý způsob života mají negativní vliv na naše nohy, které tak mohou bolet a otékat. Rovněž se mohou objevovat i nevzhledné metličky a křečové žíly. Jak na vše vyzrát? Poradíme vám pár tipů pro krásné nohy bez otoků a křečových žil!

Celý článek
Máte dotaz?

Máte dotaz?

Zavolejte nám nebo zanechte zprávu

+420 800 55 66 22

Po - pá 8:00-16:00

Váš dotaz
Váš E-mail
Úspěšně odesláno