Porucha erekce – malý problém s velkými důsledky

19.07. 2019

Erekce je stav, kdy dochází k naplnění penisu krví, a to v okamžiku, kdy je muž sexuálně vzrušen. Pevná a bezchybně fungující erekce je důležitá pro zdravé sexuální sebevědomí mužů i přirozenou mužskou sebejistotu. Bohužel kvůli dnešnímu hektickému a psychicky náročnému životu problémy s erekcí přibývají. Někdy dokonce i ve věku, kdy bychom to vůbec nečekali.

Statistiky mluví jasně

Dlouhodobými problémy s erekcí trpí přibližně 10 % mužů, s občasným selháním se pak vyrovnává až polovina mužské populace. Nejčastěji dochází k poruchám erektilní funkce u mužů po 40. V dnešní době však není ojedinělé, že se s poruchou ztopoření potýkají i muži mladší. Mezi nejčastější příčiny patří problémy s psychikou, tedy stres či nedostatek spánku. Často za selhání v intimním životě může také absence pohybu či naopak nadmíra alkoholu. Mladí muži se setkávají s erektilní dysfunkcí většinou na začátku svého pohlavního života, a to z důvodu nezkušenosti a studu. S přibývajícím věkem mají potíže spíše biologický základ. Problémy s erekcí mohou poukazovat například na vysoký tlak, cukrovku či nemoci srdce.

Kdy je to už problém?

Dojde-li k selhání erekce v méně než 20 % pohlavních styků, mluví se pouze o občasném selhání. Pokud ale dochází ke komplikacím přibližně při každém třetím sexu, jedná se o problém, který byste měli řešit. Potíže v oblasti sexuálního zdraví mají totiž mnohdy dalekosáhlé následky. Neřešené sexuální problémy mohou vést k napětí a nejistotě ve vztahu, a tedy ohrožovat i jeho stabilitu. Partnerství se zde dostává do začarovaného kruhu: muž se uzavírá do sebe a přestává vyžadovat po ženě sex. Ta kvůli tomu ztrácí své sexuální sebevědomí a může si domýšlet i nevěru. Občasný problém s erekcí tak může končit i rozvodem. Muži, kteří trpí lehčí či středně těžkou formou poruchy ztopoření, by si tak měli uvědomit, že tento druh potíží by se měl řešit co nejdříve.

Řešení existuje

Možností je hned několik. Jako první se každému muži určitě vybaví populární Viagra, která s sebou nese však hned několik nevýhod:

- je pouze na lékařský předpis,
- může zapříčiňovat zdravotní komplikace (bolesti hlavy, bušení srdce, trávicí problémy, bolestivou erekci apod.),
- je finančně náročná.

Kromě Viagry existují na českém trhu také jiné prostředky na posílení erekce. Patří mezi ně například i doplňky stravy, kvůli nimž nemusíte navštěvovat svého lékaře, bát se o své zdraví či utrácet horentní sumy.

 

 

Přečtěte si více

Vyzrajte cvičením na INKONTINENCI – posilujte své pánevní dno!

Některá témata jsou v životě ženy úplná tabu, přestože jsou přirozenou součástí jejich života. Jedním z těchto problémů je inkontinence neboli samovolný únik moči. Ženy inkontinenci považují za trapný a choulostivý problém, kvůli kterému ztrácejí sebejistotu a chuť do života. Inkontinence neznamená konec, jen je potřeba začít řešit tento problém včas!

Celý článek

Strašák jménem CHOLESTEROL

Informace o cholesterolu se na nás valí ze všech stran a my se někdy můžeme ztrácet v nepřeberném množství faktů, doporučení a možných příznaků. Z tohoto důvodu si můžeme myslet, že když se řekne cholesterol, hned je něco špatně. Není tomu ale tak. Přibližme si, co to vlastně cholesterol je a proč byste jej měli mít pod kontrolou.

Celý článek

HYALURON vs. RETINOL – To je to, oč tu běží

Zdravá, čistá a hlavně mladě vypadající pleť je snem každé ženy. Každá žena ale také ví, že aby byla její pleť stále krásná, je potřeba se o svou pleť starat. Již od 25. roku života se mohou na pleti objevovat první známky stárnutí, a tak většina žen sahá po kyselině hyaluronové či retinolu. Mají se vůbec kombinovat? Nebo je lepší je používat zvlášť?

Celý článek

Co jste (ne)věděli O KOLAGENU – proč je důležitý a jaký vybrat?

V poslední době nabírají kolagenové drinky na popularitě. Není se totiž čemu divit. Kolagen je skvělým pomocníkem pro naši pleť, vlasy, klouby a mnoho dalšího. Jak se ale v záplavě kolagenů vyznat a jak vybrat ten nejlepší? Nezoufejte, my vám poradíme.

Celý článek
Máte dotaz?

Máte dotaz?

Zavolejte nám nebo zanechte zprávu

+420 800 55 66 22

Po - Pá 7:30 - 15:30

Váš dotaz
Váš E-mail
Úspěšně odesláno