Porucha erekce – malý problém s velkými důsledky

19.07. 2019

Erekce je stav, kdy dochází k naplnění penisu krví, a to v okamžiku, kdy je muž sexuálně vzrušen. Pevná a bezchybně fungující erekce je důležitá pro zdravé sexuální sebevědomí mužů i přirozenou mužskou sebejistotu. Bohužel kvůli dnešnímu hektickému a psychicky náročnému životu problémy s erekcí přibývají. Někdy dokonce i ve věku, kdy bychom to vůbec nečekali.

Statistiky mluví jasně

Dlouhodobými problémy s erekcí trpí přibližně 10 % mužů, s občasným selháním se pak vyrovnává až polovina mužské populace. Nejčastěji dochází k poruchám erektilní funkce u mužů po 40. V dnešní době však není ojedinělé, že se s poruchou ztopoření potýkají i muži mladší. Mezi nejčastější příčiny patří problémy s psychikou, tedy stres či nedostatek spánku. Často za selhání v intimním životě může také absence pohybu či naopak nadmíra alkoholu. Mladí muži se setkávají s erektilní dysfunkcí většinou na začátku svého pohlavního života, a to z důvodu nezkušenosti a studu. S přibývajícím věkem mají potíže spíše biologický základ. Problémy s erekcí mohou poukazovat například na vysoký tlak, cukrovku či nemoci srdce.

Kdy je to už problém?

Dojde-li k selhání erekce v méně než 20 % pohlavních styků, mluví se pouze o občasném selhání. Pokud ale dochází ke komplikacím přibližně při každém třetím sexu, jedná se o problém, který byste měli řešit. Potíže v oblasti sexuálního zdraví mají totiž mnohdy dalekosáhlé následky. Neřešené sexuální problémy mohou vést k napětí a nejistotě ve vztahu, a tedy ohrožovat i jeho stabilitu. Partnerství se zde dostává do začarovaného kruhu: muž se uzavírá do sebe a přestává vyžadovat po ženě sex. Ta kvůli tomu ztrácí své sexuální sebevědomí a může si domýšlet i nevěru. Občasný problém s erekcí tak může končit i rozvodem. Muži, kteří trpí lehčí či středně těžkou formou poruchy ztopoření, by si tak měli uvědomit, že tento druh potíží by se měl řešit co nejdříve.

Řešení existuje

Možností je hned několik. Jako první se každému muži určitě vybaví populární Viagra, která s sebou nese však hned několik nevýhod:

- je pouze na lékařský předpis,
- může zapříčiňovat zdravotní komplikace (bolesti hlavy, bušení srdce, trávicí problémy, bolestivou erekci apod.),
- je finančně náročná.

Kromě Viagry existují na českém trhu také jiné prostředky na posílení erekce. Patří mezi ně například i doplňky stravy, kvůli nimž nemusíte navštěvovat svého lékaře, bát se o své zdraví či utrácet horentní sumy.

 

 

Přečtěte si více

Jak zvládnout léto s menopauzou?

Návaly horka a pocení patří mezi nejčastější příznaky menopauzy. Tyto projevy však bývají obzvlášť nepříjemné v létě, kdy teploty atakují i třicet stupňů. Jak od nich najít úlevu, aby si letní měsíce užily i ženy v přechodu? Máme pro ně pár tipů.

Celý článek

Jak pečovat o chodidla v letních měsících?

O chodidla je nutné pečovat po celý rok, ale obzvláště v létě si zaslouží více pozornosti. V letních měsících totiž nohy vystavujeme v otevřených botách, na plážích a koupalištích, a proto je nutné dodržovat pár zásad, aby naše chodidla byla krásná, zdravá a voňavá.

Celý článek

Jak vyzrát na vypadávání vlasů po porodu?

I když to maminky neslyší rády, je padání vlasů po porodu zcela normální a ve větší či menší míře postihne každou novopečenou maminku. Není ale potřeba propadat panice. Chce to jen čas a pár triků a vaše vlasy budou opět husté a krásné.

Celý článek

Zbavte se otoků a křečových žil jednou provždy!

Dlouhé stání, těhotenství či sedavý způsob života mají negativní vliv na naše nohy, které tak mohou bolet a otékat. Rovněž se mohou objevovat i nevzhledné metličky a křečové žíly. Jak na vše vyzrát? Poradíme vám pár tipů pro krásné nohy bez otoků a křečových žil!

Celý článek
Máte dotaz?

Máte dotaz?

Zavolejte nám nebo zanechte zprávu

+420 800 55 66 22

Po - pá 8:00-16:00

Váš dotaz
Váš E-mail
Úspěšně odesláno