KATEGORIE

Porucha erekce – malý problém s velkými důsledky

Erekce je stav, kdy dochází k naplnění penisu krví, a to v okamžiku, kdy je muž sexuálně vzrušen. Pevná a bezchybně fungující erekce je důležitá pro zdravé sexuální sebevědomí mužů i přirozenou mužskou sebejistotu. Bohužel kvůli dnešnímu hektickému a psychicky náročnému životu problémy s erekcí přibývají. Někdy dokonce i ve věku, kdy bychom to vůbec nečekali.

Statistiky mluví jasně

Dlouhodobými problémy s erekcí trpí přibližně 10 % mužů, s občasným selháním se pak vyrovnává až polovina mužské populace. Nejčastěji dochází k poruchám erektilní funkce u mužů po 40. V dnešní době však není ojedinělé, že se s poruchou ztopoření potýkají i muži mladší. Mezi nejčastější příčiny patří problémy s psychikou, tedy stres či nedostatek spánku. Často za selhání v intimním životě může také absence pohybu či naopak nadmíra alkoholu. Mladí muži se setkávají s erektilní dysfunkcí většinou na začátku svého pohlavního života, a to z důvodu nezkušenosti a studu. S přibývajícím věkem mají potíže spíše biologický základ. Problémy s erekcí mohou poukazovat například na vysoký tlak, cukrovku či nemoci srdce.

Kdy je to už problém?

Dojde-li k selhání erekce v méně než 20 % pohlavních styků, mluví se pouze o občasném selhání. Pokud ale dochází ke komplikacím přibližně při každém třetím sexu, jedná se o problém, který byste měli řešit. Potíže v oblasti sexuálního zdraví mají totiž mnohdy dalekosáhlé následky. Neřešené sexuální problémy mohou vést k napětí a nejistotě ve vztahu, a tedy ohrožovat i jeho stabilitu. Partnerství se zde dostává do začarovaného kruhu: muž se uzavírá do sebe a přestává vyžadovat po ženě sex. Ta kvůli tomu ztrácí své sexuální sebevědomí a může si domýšlet i nevěru. Občasný problém s erekcí tak může končit i rozvodem. Muži, kteří trpí lehčí či středně těžkou formou poruchy ztopoření, by si tak měli uvědomit, že tento druh potíží by se měl řešit co nejdříve.

Řešení existuje

Možností je hned několik. Jako první se každému muži určitě vybaví populární Viagra, která s sebou nese však hned několik nevýhod:

- je pouze na lékařský předpis,
- může zapříčiňovat zdravotní komplikace (bolesti hlavy, bušení srdce, trávicí problémy, bolestivou erekci apod.),
- je finančně náročná.

Kromě Viagry existují na českém trhu také jiné prostředky na posílení erekce. Patří mezi ně například i doplňky stravy, kvůli nimž nemusíte navštěvovat svého lékaře, bát se o své zdraví či utrácet horentní sumy.

 

 


Doporučujeme

Arginmax Cannaderm Clavin DaVinci Academia Dr.Weiss ElastiQ Priessnitz