Porucha erekce – malý problém s velkými důsledky

19.07. 2019

Erekce je stav, kdy dochází k naplnění penisu krví, a to v okamžiku, kdy je muž sexuálně vzrušen. Pevná a bezchybně fungující erekce je důležitá pro zdravé sexuální sebevědomí mužů i přirozenou mužskou sebejistotu. Bohužel kvůli dnešnímu hektickému a psychicky náročnému životu problémy s erekcí přibývají. Někdy dokonce i ve věku, kdy bychom to vůbec nečekali.

Statistiky mluví jasně

Dlouhodobými problémy s erekcí trpí přibližně 10 % mužů, s občasným selháním se pak vyrovnává až polovina mužské populace. Nejčastěji dochází k poruchám erektilní funkce u mužů po 40. V dnešní době však není ojedinělé, že se s poruchou ztopoření potýkají i muži mladší. Mezi nejčastější příčiny patří problémy s psychikou, tedy stres či nedostatek spánku. Často za selhání v intimním životě může také absence pohybu či naopak nadmíra alkoholu. Mladí muži se setkávají s erektilní dysfunkcí většinou na začátku svého pohlavního života, a to z důvodu nezkušenosti a studu. S přibývajícím věkem mají potíže spíše biologický základ. Problémy s erekcí mohou poukazovat například na vysoký tlak, cukrovku či nemoci srdce.

Kdy je to už problém?

Dojde-li k selhání erekce v méně než 20 % pohlavních styků, mluví se pouze o občasném selhání. Pokud ale dochází ke komplikacím přibližně při každém třetím sexu, jedná se o problém, který byste měli řešit. Potíže v oblasti sexuálního zdraví mají totiž mnohdy dalekosáhlé následky. Neřešené sexuální problémy mohou vést k napětí a nejistotě ve vztahu, a tedy ohrožovat i jeho stabilitu. Partnerství se zde dostává do začarovaného kruhu: muž se uzavírá do sebe a přestává vyžadovat po ženě sex. Ta kvůli tomu ztrácí své sexuální sebevědomí a může si domýšlet i nevěru. Občasný problém s erekcí tak může končit i rozvodem. Muži, kteří trpí lehčí či středně těžkou formou poruchy ztopoření, by si tak měli uvědomit, že tento druh potíží by se měl řešit co nejdříve.

Řešení existuje

Možností je hned několik. Jako první se každému muži určitě vybaví populární Viagra, která s sebou nese však hned několik nevýhod:

- je pouze na lékařský předpis,
- může zapříčiňovat zdravotní komplikace (bolesti hlavy, bušení srdce, trávicí problémy, bolestivou erekci apod.),
- je finančně náročná.

Kromě Viagry existují na českém trhu také jiné prostředky na posílení erekce. Patří mezi ně například i doplňky stravy, kvůli nimž nemusíte navštěvovat svého lékaře, bát se o své zdraví či utrácet horentní sumy.

 

 

Přečtěte si více

Jak na ZDRAVÉ DÁSNĚ?

Stav dásní ovlivňuje naše celkové zdraví, a proto není radno přehlížet varovné příznaky zánětu dásní. Pokud není zánět léčen, může přerůst až v paradentózu, ztrátu zubů či další zdravotní komplikace. Jak zánět zubu léčit a jak mu předcházet? Zaměřte se na zubní hygienu a péči o ústní mikrobiom. To vše a mnohem více se dozvíte v našem článku. 

Celý článek

Jak se zbavit povislé a povadlé kúže? Zastavte STÁRNUTÍ PLETI!

Každá žena touží zůstat mladá a mít stále krásnou, hladkou a vypnutou pleť bez vrásek a dalších nedokonalostí. Bohužel čas je neúprosný a s tím, jak stárne naše tělo, stárne i naše pleť. Kvůli gravitaci a poklesu produkce kolagenu v těle ztrácí naše pleť svou mladistvou svěžest, je povadlá a povislá. Právě kolagen představuje klíčovou úlohu v boji se stárnutím. Chcete tento boj vyhrát? Začtěte se do našeho článku a my vám poradíme, jak na to!

Celý článek

Co jste možná (ne)věděli o ZUBNÍM KAZU

Vštěpovali vám rodiče od dětství, že si máte po každém jídle vyčistit zuby a používat mezizubní kartáček a nit? Ne každý tyto návyky dodržuje i v dospělosti, a proto zubní kaz patří mezi nejrozšířenější civilizační nemoc. Víte, proč vzniká, jak ho poznáte a jak se ho můžete zbavit? To vše a mnoho dalšího se dozvíte v našem článku.

Celý článek

Vše, co potřebujete vědět o EKZÉMU

Nějakým druhem ekzému trpí v dnešní době čím dál tím vyšší počet lidí. Zánět, který je projevem ekzému postihuje především pokožku, která se projeví výskytem svědivých, začervenalých ložisek, ze kterých se později mohou vytvořit mokvající puchýřka. Pokožka tak reaguje, protože se jedná o imunitní odpověď organizmu na nějaký podnět. Léčba je náročná a vyžaduje mnoho úsilí, ale život s ekzémy lze zvládnout, víte-li jak na to.

Celý článek

Máte dotaz?

Zavolejte nám nebo zanechte zprávu

+420 800 55 66 22

Po - Pá 7:30 - 15:30

Váš dotaz
Váš E-mail
Úspěšně odesláno