Chytře na křečové žíly a otoky nohou!

13.09. 2019

Pocit těžkých nohou je mnohdy prvním z varovných signálů, že je s dolními končetinami něco v nepořádku. Přesto jej drtivá většina lidí naprosto přehlíží. Zdůvodňují si to namáhavým dnem, horkem, stresem nebo únavou. Problémy zlehčují řadu let, až se k pocitům tíhy nohou přidají další obtíže jako jsou otoky a křečové žíly.

Otoky končetin jsou především pro ženy poměrně častým, nejen estetickým, problémem. Otoky vznikají hromaděním tekutiny v mezibuněčných prostorech měkkých tkání. Tato nashromážděná tekutina způsobuje již zmíněný „pocit těžkosti“. Důvody pro vznik otoků jsou různé. Může se jednat o problémy v důsledku strnulého sezení se svěšenými končetinami, kouření, nevhodný pitný režim, těhotenství či obezitu.

Hýbejte se!

Jsou-li otoky mírné, zařaďte do denního plánu více aktivního pohybu. Ideální volbou je delší chůze, plavání, jízda na bruslích, jóga a další. Lidem vykonávajícím práci ve stoje se doporučuje naopak spíše odpočinkový režim.

Jak nohám ještě více ulevit?

Pokud chcete omezit vznik otoků, vyplatí se omezit kouření a dodržovat dietu s omezeným příjmem sodíku. Jeden gram sodíku totiž v lidském těle váže až 200 g vody. Velmi efektivní je využívání kompresních pomůcek, jako jsou punčochy či bandáže. Neuškodí rovněž udržovat dolní končetiny v chladu, protože ten stahuje žilní stěny, zvyšuje průtok krve a tím mírní otok. Sáhnout také můžete po mazáních, které uleví od pocitu tíhy a pomohou předcházet otokům i křečovým žilám. Oblíbenou složkou v těchto mazáních je chladivá máta, zajišťující okamžitý osvěžující efekt, rutin, zpevňující žilní stěny nebo kostival a arnika mírnící otoky.

 

 

Přečtěte si více

Jak zvládnout léto s menopauzou?

Návaly horka a pocení patří mezi nejčastější příznaky menopauzy. Tyto projevy však bývají obzvlášť nepříjemné v létě, kdy teploty atakují i třicet stupňů. Jak od nich najít úlevu, aby si letní měsíce užily i ženy v přechodu? Máme pro ně pár tipů.

Celý článek

Jak pečovat o chodidla v letních měsících?

O chodidla je nutné pečovat po celý rok, ale obzvláště v létě si zaslouží více pozornosti. V letních měsících totiž nohy vystavujeme v otevřených botách, na plážích a koupalištích, a proto je nutné dodržovat pár zásad, aby naše chodidla byla krásná, zdravá a voňavá.

Celý článek

Jak vyzrát na vypadávání vlasů po porodu?

I když to maminky neslyší rády, je padání vlasů po porodu zcela normální a ve větší či menší míře postihne každou novopečenou maminku. Není ale potřeba propadat panice. Chce to jen čas a pár triků a vaše vlasy budou opět husté a krásné.

Celý článek

Zbavte se otoků a křečových žil jednou provždy!

Dlouhé stání, těhotenství či sedavý způsob života mají negativní vliv na naše nohy, které tak mohou bolet a otékat. Rovněž se mohou objevovat i nevzhledné metličky a křečové žíly. Jak na vše vyzrát? Poradíme vám pár tipů pro krásné nohy bez otoků a křečových žil!

Celý článek
Máte dotaz?

Máte dotaz?

Zavolejte nám nebo zanechte zprávu

+420 800 55 66 22

Po - pá 8:00-16:00

Váš dotaz
Váš E-mail
Úspěšně odesláno