Chytře na křečové žíly a otoky nohou!

13.09. 2019

Pocit těžkých nohou je mnohdy prvním z varovných signálů, že je s dolními končetinami něco v nepořádku. Přesto jej drtivá většina lidí naprosto přehlíží. Zdůvodňují si to namáhavým dnem, horkem, stresem nebo únavou. Problémy zlehčují řadu let, až se k pocitům tíhy nohou přidají další obtíže jako jsou otoky a křečové žíly.

Otoky končetin jsou především pro ženy poměrně častým, nejen estetickým, problémem. Otoky vznikají hromaděním tekutiny v mezibuněčných prostorech měkkých tkání. Tato nashromážděná tekutina způsobuje již zmíněný „pocit těžkosti“. Důvody pro vznik otoků jsou různé. Může se jednat o problémy v důsledku strnulého sezení se svěšenými končetinami, kouření, nevhodný pitný režim, těhotenství či obezitu.

Hýbejte se!

Jsou-li otoky mírné, zařaďte do denního plánu více aktivního pohybu. Ideální volbou je delší chůze, plavání, jízda na bruslích, jóga a další. Lidem vykonávajícím práci ve stoje se doporučuje naopak spíše odpočinkový režim.

Jak nohám ještě více ulevit?

Pokud chcete omezit vznik otoků, vyplatí se omezit kouření a dodržovat dietu s omezeným příjmem sodíku. Jeden gram sodíku totiž v lidském těle váže až 200 g vody. Velmi efektivní je využívání kompresních pomůcek, jako jsou punčochy či bandáže. Neuškodí rovněž udržovat dolní končetiny v chladu, protože ten stahuje žilní stěny, zvyšuje průtok krve a tím mírní otok. Sáhnout také můžete po mazáních, které uleví od pocitu tíhy a pomohou předcházet otokům i křečovým žilám. Oblíbenou složkou v těchto mazáních je chladivá máta, zajišťující okamžitý osvěžující efekt, rutin, zpevňující žilní stěny nebo kostival a arnika mírnící otoky.

 

 

Přečtěte si více

Jak správně pečovat o SUCHOU A CITLIVOU PLEŤ

Suchá a citlivá pleť se sklony k akné a atopickému ekzému dokáže pořádně znepříjemnit život. Je zarudlá, popraskaná a tvoří se na ní šupinky nebo nevzhledné pupínky. Proto je nutné dodat pleti správnou péči, díky které zmírníte její nepříjemné projevy. Nevíte, jak na to? Nezoufejme, my vám poradíme.

Celý článek

Strašák jménem CHOLESTEROL

Informace o cholesterolu se na nás valí ze všech stran a my se někdy můžeme ztrácet v nepřeberném množství faktů, doporučení a možných příznaků. Z tohoto důvodu si můžeme myslet, že když se řekne cholesterol, hned je něco špatně. Není tomu ale tak. Přibližme si, co to vlastně cholesterol je a proč byste jej měli mít pod kontrolou.

Celý článek

HYALURON vs. RETINOL – To je to, oč tu běží

Zdravá, čistá a hlavně mladě vypadající pleť je snem každé ženy. Každá žena ale také ví, že aby byla její pleť stále krásná, je potřeba se o svou pleť starat. Již od 25. roku života se mohou na pleti objevovat první známky stárnutí, a tak většina žen sahá po kyselině hyaluronové či retinolu. Mají se vůbec kombinovat? Nebo je lepší je používat zvlášť?

Celý článek

Co jste (ne)věděli O KOLAGENU – proč je důležitý a jaký vybrat?

V poslední době nabírají kolagenové drinky na popularitě. Není se totiž čemu divit. Kolagen je skvělým pomocníkem pro naši pleť, vlasy, klouby a mnoho dalšího. Jak se ale v záplavě kolagenů vyznat a jak vybrat ten nejlepší? Nezoufejte, my vám poradíme.

Celý článek
Máte dotaz?

Máte dotaz?

Zavolejte nám nebo zanechte zprávu

+420 800 55 66 22

Po - pá 8:00-16:00

Váš dotaz
Váš E-mail
Úspěšně odesláno