Chytře na křečové žíly a otoky nohou!

13.09. 2019

Pocit těžkých nohou je mnohdy prvním z varovných signálů, že je s dolními končetinami něco v nepořádku. Přesto jej drtivá většina lidí naprosto přehlíží. Zdůvodňují si to namáhavým dnem, horkem, stresem nebo únavou. Problémy zlehčují řadu let, až se k pocitům tíhy nohou přidají další obtíže jako jsou otoky a křečové žíly.

Otoky končetin jsou především pro ženy poměrně častým, nejen estetickým, problémem. Otoky vznikají hromaděním tekutiny v mezibuněčných prostorech měkkých tkání. Tato nashromážděná tekutina způsobuje již zmíněný „pocit těžkosti“. Důvody pro vznik otoků jsou různé. Může se jednat o problémy v důsledku strnulého sezení se svěšenými končetinami, kouření, nevhodný pitný režim, těhotenství či obezitu.

Hýbejte se!

Jsou-li otoky mírné, zařaďte do denního plánu více aktivního pohybu. Ideální volbou je delší chůze, plavání, jízda na bruslích, jóga a další. Lidem vykonávajícím práci ve stoje se doporučuje naopak spíše odpočinkový režim.

Jak nohám ještě více ulevit?

Pokud chcete omezit vznik otoků, vyplatí se omezit kouření a dodržovat dietu s omezeným příjmem sodíku. Jeden gram sodíku totiž v lidském těle váže až 200 g vody. Velmi efektivní je využívání kompresních pomůcek, jako jsou punčochy či bandáže. Neuškodí rovněž udržovat dolní končetiny v chladu, protože ten stahuje žilní stěny, zvyšuje průtok krve a tím mírní otok. Sáhnout také můžete po mazáních, které uleví od pocitu tíhy a pomohou předcházet otokům i křečovým žilám. Oblíbenou složkou v těchto mazáních je chladivá máta, zajišťující okamžitý osvěžující efekt, rutin, zpevňující žilní stěny nebo kostival a arnika mírnící otoky.

 

 

Přečtěte si více

Jak na ZDRAVÉ DÁSNĚ?

Stav dásní ovlivňuje naše celkové zdraví, a proto není radno přehlížet varovné příznaky zánětu dásní. Pokud není zánět léčen, může přerůst až v paradentózu, ztrátu zubů či další zdravotní komplikace. Jak zánět zubu léčit a jak mu předcházet? Zaměřte se na zubní hygienu a péči o ústní mikrobiom. To vše a mnohem více se dozvíte v našem článku. 

Celý článek

Jak se zbavit povislé a povadlé kúže? Zastavte STÁRNUTÍ PLETI!

Každá žena touží zůstat mladá a mít stále krásnou, hladkou a vypnutou pleť bez vrásek a dalších nedokonalostí. Bohužel čas je neúprosný a s tím, jak stárne naše tělo, stárne i naše pleť. Kvůli gravitaci a poklesu produkce kolagenu v těle ztrácí naše pleť svou mladistvou svěžest, je povadlá a povislá. Právě kolagen představuje klíčovou úlohu v boji se stárnutím. Chcete tento boj vyhrát? Začtěte se do našeho článku a my vám poradíme, jak na to!

Celý článek

Co jste možná (ne)věděli o ZUBNÍM KAZU

Vštěpovali vám rodiče od dětství, že si máte po každém jídle vyčistit zuby a používat mezizubní kartáček a nit? Ne každý tyto návyky dodržuje i v dospělosti, a proto zubní kaz patří mezi nejrozšířenější civilizační nemoc. Víte, proč vzniká, jak ho poznáte a jak se ho můžete zbavit? To vše a mnoho dalšího se dozvíte v našem článku.

Celý článek

Vše, co potřebujete vědět o EKZÉMU

Nějakým druhem ekzému trpí v dnešní době čím dál tím vyšší počet lidí. Zánět, který je projevem ekzému postihuje především pokožku, která se projeví výskytem svědivých, začervenalých ložisek, ze kterých se později mohou vytvořit mokvající puchýřka. Pokožka tak reaguje, protože se jedná o imunitní odpověď organizmu na nějaký podnět. Léčba je náročná a vyžaduje mnoho úsilí, ale život s ekzémy lze zvládnout, víte-li jak na to.

Celý článek

Máte dotaz?

Zavolejte nám nebo zanechte zprávu

+420 800 55 66 22

Po - Pá 7:30 - 15:30

Váš dotaz
Váš E-mail
Úspěšně odesláno