Dámy, pečujte o svůj dekolt s láskou a něhou

07.02. 2020

Ať už je vaše poprsí malé, nebo velké, vždy musí být v první řadě pevné. Aby bylo tohoto efektu docíleno, je potřeba věnovat mu náležitou pozornost. Pojďme se společně podívat, jaké jsou zásady správné péče o váš dekolt. Uvidíte, že nebudete litovat.

Noste správnou velikost podprsenky

Správně zvolená podprsenka je základním klíčem k tomu, aby vaše ňadra na veřejnosti působila udržovaně. Pokud jste majitelka vytahané podprsenky neurčité barvy a tvaru, ze které vám prsa vypadávají spodem, a zadní zapínání se dostává téměř na hranici krku, tak se jí zbavte rychlostí blesku. Nejen, že vám tento kousek na atraktivnosti nepřidá, ale také si můžete ublížit. Nevhodně zvolená podprsenka totiž může způsobit bolesti hlavy či zad. Při výběru vhodného prádla se tedy raději poraďte s odborníkem, který přesně ví, co poradit, aby vám během několika minut vykouzlil krásné a dokonalé poprsí. Pokud jste milovnice sportu, rozhodně si do svého šatníku pořiďte alespoň jeden kvalitní sportovní kousek, který vašim ňadrům zajistí bezpečnou oporu.

Fitko pro dekolt - posilujte prsní svaly!

S působící gravitací a přibývajícími roky slábnou i ňadra. Svaly prsou s postupem času ochabují a v případě, že pravidelně nevykonáváte pohyb zatěžující prsní svaly, bude se vaše poprsí stávat povislým. Tomuto efektu zabráníte poměrně snadno. Vsaďte na trénink, který stárnutí vašeho dekoltu zbrzdí. Základním a jednoduchým cvikem na zpevnění poprsí je spojit ruce v úrovni prsou dlaněmi k sobě a na deset sekund je tisknout proti sobě. Opakujte alespoň pětkrát denně. U tohoto cviku je důležitá především pravidelnost cvičení. Rozdíl sice nebude vidět ze dne na den, ale po nějakém čase se tyto chvilky strávené posilováním poprsí sečtou a budete sklízet zasloužené ovoce.

Mazat, mazat a zase mazat!

Pokožka celého těla potřebuje hydrataci, ovšem mějte vždy na paměti, že v místech, kde působí gravitace, je potřeba promazávat dvakrát tolik. Pokud jste majitelka většího poprsí, kde se kůže vyšší váhou napíná, potřebuje promazávat i dvakrát denně, aby pokožka neztratila svou elasticitu. Zvýšenou pozornost potřebuje dekolt také po koupání, nebo v době těhotenství či kojení. Pokud se ptáte, jakou kosmetiku použít, odpověď bude možná až překvapivě jednoduchá. Přestože v dnešní době existují špičkové krémy, které vám zpevní a vypnou pokožku prsou, tak stejnou službu vám prokáže i panenský olivový olej.

Choďte na kontroly prsou

Alespoň jednou měsíčně proveďte samovyšetření prsou. Zvedněte jednu ruku a druhou natažené prso prohmatávejte od malých kruhů po nejmenší – až skončíte u bradavky. Nezapomeňte ani na oblast v podpaží. Zaznamenala jste změny jako například bulku, tvoření důlků, bolest v bradavkách nebo zvětšení prsu? Navštivte raději lékaře. Pokud je vám více než 35 let, měla byste si také zajít na mamografii. Jedná se o rychlé a nenáročné vyšetření, které dokáže včas odhalit i milimetrový nádor a díky tomu umožňuje včas určit diagnózu i úspěšnou léčbu. Ne každá bulka je ale nádor, může jít jen o shluk tukových buněk nebo cystu – tak i tak se vyplatí navštívit odborníka.

Řekněte si o pomoc v lékárně

Nejedna žena, která touží mít svůdný a opečovávaný dekolt, nenechá dopustit na osvědčené doplňky stravy z lékárny, které díky speciálnímu složení dokáží doslova zázraky. Složení rovněž chrání a podporuje zdraví prsní tkáně a také má pozitivní vliv na plnost, pevnost a celkové zdraví prsou.

Přečtěte si více

Jak správně pečovat o SUCHOU A CITLIVOU PLEŤ

Suchá a citlivá pleť se sklony k akné a atopickému ekzému dokáže pořádně znepříjemnit život. Je zarudlá, popraskaná a tvoří se na ní šupinky nebo nevzhledné pupínky. Proto je nutné dodat pleti správnou péči, díky které zmírníte její nepříjemné projevy. Nevíte, jak na to? Nezoufejme, my vám poradíme.

Celý článek

Strašák jménem CHOLESTEROL

Informace o cholesterolu se na nás valí ze všech stran a my se někdy můžeme ztrácet v nepřeberném množství faktů, doporučení a možných příznaků. Z tohoto důvodu si můžeme myslet, že když se řekne cholesterol, hned je něco špatně. Není tomu ale tak. Přibližme si, co to vlastně cholesterol je a proč byste jej měli mít pod kontrolou.

Celý článek

HYALURON vs. RETINOL – To je to, oč tu běží

Zdravá, čistá a hlavně mladě vypadající pleť je snem každé ženy. Každá žena ale také ví, že aby byla její pleť stále krásná, je potřeba se o svou pleť starat. Již od 25. roku života se mohou na pleti objevovat první známky stárnutí, a tak většina žen sahá po kyselině hyaluronové či retinolu. Mají se vůbec kombinovat? Nebo je lepší je používat zvlášť?

Celý článek

Co jste (ne)věděli O KOLAGENU – proč je důležitý a jaký vybrat?

V poslední době nabírají kolagenové drinky na popularitě. Není se totiž čemu divit. Kolagen je skvělým pomocníkem pro naši pleť, vlasy, klouby a mnoho dalšího. Jak se ale v záplavě kolagenů vyznat a jak vybrat ten nejlepší? Nezoufejte, my vám poradíme.

Celý článek
Máte dotaz?

Máte dotaz?

Zavolejte nám nebo zanechte zprávu

+420 800 55 66 22

Po - pá 8:00-16:00

Váš dotaz
Váš E-mail
Úspěšně odesláno