Kašel? Pomoc hledejte v přírodě!
05.11. 2018Pomocí léčivých bylin můžete značně zkrátit a zmírnit trápení se suchým či vlhkým kašlem a předejít nežádoucím komplikacím. Že tomu nevěříte? Přesvědčíme vás! Kašel většinou přichází společně s nachlazením. I když už se cítíme relativně v pořádku, kašel, jako nevítaný host, přetrvává s různou intenzitou.

Nejprve je suchý, a jak se zvyšuje produkce hlenu, mění se na vlhký kašel. Toto může trvat pár dní, ale také týdnů. Základem pro překonání nachlazení je klid na lůžku, pravidelný příjem tekutin a strava se zvýšeným obsahem vitamínů, které nyní vaše tělo nezbytně potřebuje. Ale jak se zbavit toho otravného kašle?
Naši předci si nemohli zajít do lékárny a jednoduše nakoupit přípravky, kapky a sirupy, které by jim pomohly. Místo toho vyšli do zahrady a s kašlem zatočili přírodními prostředky. Rychle, účinně a bez chemie. Zkuste to také.
Jitrocel usnadňuje odkašlávání
Lid jej opředl řadou pověstí a připisoval mu kdysi čarovnou léčivou moc. Jitrocel totiž spolehlivě uvolňuje hleny z dýchacích cest a usnadňuje odkašlávání. Sušené jitrocelové listy jsou součástí řady čajových směsí a jitrocelové extrakty jsou součástí sirupů na nachlazení a odkašlávání.
Boswellie
Léčivé kyseliny z tohoto stromu mají protizánětlivé účinky, a proto dnes bývá boswellie hojně využívána při nachlazení. Výborných výsledků dosahuje v boji s kašlem. Odborníci se shodují, že je nepostradatelným pomocníkem také pro astmatiky, jelikož při jejím dlouhodobém užívání dochází ke snížení počtu astmatických záchvatů.
Mateřídouška na suchý kašel
Mateřídouška obsahuje silice typické pro čeleď hluchavkovité, flavony, kyselinu ursolovou, karvanol, flavonoidy, hořčiny a třísloviny, v nichž jsou obsaženy látky s dezinfekčním účinkem. Mateřídouška se používá při suchém kašli nebo při zánětu průdušek.
Černý bez mírní kašel
Květy bezu obsahují cholin, organické kyseliny, třísloviny, saponiny, sacharidy, silice, vitaminy A, B, C a další látky. Z květu se připravuje odvar užívající se zejména při nachlazení, žaludečních potížích, plynatosti nebo migréně. Díky účinným látkám mírní také kašel.
Šípek doplní vitamin C
Šípky představují bohatý zdroj vitaminů a dalších účinných látek. Jedná se o obrovský zdroj vitaminu C. Šípky jsou dobrým pomocníkem při rýmě nebo také při potních kúrách a zácpě.
Vsaďte na sirupy, které kombinují vícero bylin
Pokud chcete jít najisto a nemáte k dispozici čerstvé či sušené byliny, sáhněte po multibylinných sirupech ze své lékárny! Účinkují při vlhkém i suchém kašli, jsou na přírodní bázi a jejich příjemná chuť usnadňuje užívání nejen dětem, ale i dospělým.
Doporučujeme
Přečtěte si více

Jak zvládnout léto s menopauzou?
Návaly horka a pocení patří mezi nejčastější příznaky menopauzy. Tyto projevy však bývají obzvlášť nepříjemné v létě, kdy teploty atakují i třicet stupňů. Jak od nich najít úlevu, aby si letní měsíce užily i ženy v přechodu? Máme pro ně pár tipů.
Celý článek
Jak pečovat o chodidla v letních měsících?
O chodidla je nutné pečovat po celý rok, ale obzvláště v létě si zaslouží více pozornosti. V letních měsících totiž nohy vystavujeme v otevřených botách, na plážích a koupalištích, a proto je nutné dodržovat pár zásad, aby naše chodidla byla krásná, zdravá a voňavá.
Celý článek
Jak vyzrát na vypadávání vlasů po porodu?
I když to maminky neslyší rády, je padání vlasů po porodu zcela normální a ve větší či menší míře postihne každou novopečenou maminku. Není ale potřeba propadat panice. Chce to jen čas a pár triků a vaše vlasy budou opět husté a krásné.
Celý článek
Zbavte se otoků a křečových žil jednou provždy!
Dlouhé stání, těhotenství či sedavý způsob života mají negativní vliv na naše nohy, které tak mohou bolet a otékat. Rovněž se mohou objevovat i nevzhledné metličky a křečové žíly. Jak na vše vyzrát? Poradíme vám pár tipů pro krásné nohy bez otoků a křečových žil!
Celý článek