Kašel? Pomoc hledejte v přírodě!

05.11. 2018

Pomocí léčivých bylin můžete značně zkrátit a zmírnit trápení se suchým či vlhkým kašlem a předejít nežádoucím komplikacím. Že tomu nevěříte? Přesvědčíme vás! Kašel většinou přichází společně s nachlazením. I když už se cítíme relativně v pořádku, kašel, jako nevítaný host, přetrvává s různou intenzitou.

Nejprve je suchý, a jak se zvyšuje produkce hlenu, mění se na vlhký kašel. Toto může trvat pár dní, ale také týdnů. Základem pro překonání nachlazení je klid na lůžku, pravidelný příjem tekutin a strava se zvýšeným obsahem vitamínů, které nyní vaše tělo nezbytně potřebuje. Ale jak se zbavit toho otravného kašle?

Naši předci si nemohli zajít do lékárny a jednoduše nakoupit přípravky, kapky a sirupy, které by jim pomohly. Místo toho vyšli do zahrady a s kašlem zatočili přírodními prostředky. Rychle, účinně a bez chemie. Zkuste to také.

 

Jitrocel usnadňuje odkašlávání

Lid jej opředl řadou pověstí a připisoval mu kdysi čarovnou léčivou moc. Jitrocel totiž spolehlivě uvolňuje hleny z dýchacích cest a usnadňuje odkašlávání. Sušené jitrocelové listy jsou součástí řady čajových směsí a jitrocelové extrakty jsou součástí sirupů na nachlazení a odkašlávání.

 

Boswellie

Léčivé kyseliny z tohoto stromu mají protizánětlivé účinky, a proto dnes bývá boswellie hojně využívána při nachlazení. Výborných výsledků dosahuje v boji s kašlem. Odborníci se shodují, že je nepostradatelným pomocníkem také pro astmatiky, jelikož při jejím dlouhodobém užívání dochází ke snížení počtu astmatických záchvatů.

 

Mateřídouška na suchý kašel

Mateřídouška obsahuje silice typické pro čeleď hluchavkovité, flavony, kyselinu ursolovou, karvanol, flavonoidy, hořčiny a třísloviny, v nichž jsou obsaženy látky s dezinfekčním účinkem. Mateřídouška se používá při suchém kašli nebo při zánětu průdušek.

 

Černý bez mírní kašel

Květy bezu obsahují cholin, organické kyseliny, třísloviny, saponiny, sacharidy, silice, vitaminy A, B, C a další látky. Z květu se připravuje odvar užívající se zejména při nachlazení, žaludečních potížích, plynatosti nebo migréně. Díky účinným látkám mírní také kašel.

 

Šípek doplní vitamin C

Šípky představují bohatý zdroj vitaminů a dalších účinných látek. Jedná se o obrovský zdroj vitaminu C. Šípky jsou dobrým pomocníkem při rýmě nebo také při potních kúrách a zácpě.

 

Vsaďte na sirupy, které kombinují vícero bylin

Pokud chcete jít najisto a nemáte k dispozici čerstvé či sušené byliny, sáhněte po multibylinných sirupech ze své lékárny! Účinkují při vlhkém i suchém kašli, jsou na přírodní bázi a jejich příjemná chuť usnadňuje užívání nejen dětem, ale i dospělým.

 

 

 


                                                                                                              

Přečtěte si více

Jak na ZDRAVÉ DÁSNĚ?

Stav dásní ovlivňuje naše celkové zdraví, a proto není radno přehlížet varovné příznaky zánětu dásní. Pokud není zánět léčen, může přerůst až v paradentózu, ztrátu zubů či další zdravotní komplikace. Jak zánět zubu léčit a jak mu předcházet? Zaměřte se na zubní hygienu a péči o ústní mikrobiom. To vše a mnohem více se dozvíte v našem článku. 

Celý článek

Jak se zbavit povislé a povadlé kúže? Zastavte STÁRNUTÍ PLETI!

Každá žena touží zůstat mladá a mít stále krásnou, hladkou a vypnutou pleť bez vrásek a dalších nedokonalostí. Bohužel čas je neúprosný a s tím, jak stárne naše tělo, stárne i naše pleť. Kvůli gravitaci a poklesu produkce kolagenu v těle ztrácí naše pleť svou mladistvou svěžest, je povadlá a povislá. Právě kolagen představuje klíčovou úlohu v boji se stárnutím. Chcete tento boj vyhrát? Začtěte se do našeho článku a my vám poradíme, jak na to!

Celý článek

Co jste možná (ne)věděli o ZUBNÍM KAZU

Vštěpovali vám rodiče od dětství, že si máte po každém jídle vyčistit zuby a používat mezizubní kartáček a nit? Ne každý tyto návyky dodržuje i v dospělosti, a proto zubní kaz patří mezi nejrozšířenější civilizační nemoc. Víte, proč vzniká, jak ho poznáte a jak se ho můžete zbavit? To vše a mnoho dalšího se dozvíte v našem článku.

Celý článek

Vše, co potřebujete vědět o EKZÉMU

Nějakým druhem ekzému trpí v dnešní době čím dál tím vyšší počet lidí. Zánět, který je projevem ekzému postihuje především pokožku, která se projeví výskytem svědivých, začervenalých ložisek, ze kterých se později mohou vytvořit mokvající puchýřka. Pokožka tak reaguje, protože se jedná o imunitní odpověď organizmu na nějaký podnět. Léčba je náročná a vyžaduje mnoho úsilí, ale život s ekzémy lze zvládnout, víte-li jak na to.

Celý článek

Máte dotaz?

Zavolejte nám nebo zanechte zprávu

+420 800 55 66 22

Po - Pá 7:30 - 15:30

Váš dotaz
Váš E-mail
Úspěšně odesláno